Wpływ przez innowacje i odpowiedzialność. Impact Raport Pyszne.pl

Pyszne.pl publikuje pierwszy Impact Raport, przygotowany przy współpracy z Kantar Polska. Niemal od początku funkcjonowania platformy w Polsce, firma przyjęła strategię rozwoju przez innowacje i zaangażowanie w zrównoważoną transformację, które zostały opisane w materiale. Jak firma mająca wiodącą pozycję na rynku dostaw ewoluowała w ciągu 13 lat swojej działalności i w jakim kierunku ma zamiar się rozwijać? 

Pyszne.pl swoją pozycję postrzega nie tylko przez pryzmat biznesu, ale również aktywności podejmowanych na rzecz partnerów, pracowników oraz ochrony środowiska. Kluczem do rozwoju w tak dynamicznej branży jest postawienie na innowacje, które zwiększają dostępność i poprawiają jakość usług delivery, mając również istotny wpływ na inne obszary funkcjonowania firmy. 


Rozwój Pyszne.pl to bardzo ciekawa i dynamiczna podróż – podkreśla Arkadiusz Krupicz, założyciel i Dyrektor Zarządzający Pyszne.pl. – Naszym zadaniem jest nie tylko  dostarczenie ulubionego posiłku, ale także odpowiedzialność za to, że będzie to zrobione z pozytywnym doświadczeniem dla klienta i na czas. Żeby to dobrze robić musimy się rozwijać i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów i partnerów. Ten raport ma na celu pokazanie, jak działamy i gdzie w tym aspekcie zmierzamy – dodaje Krupicz. 


Raport uwzględnia najważniejsze obszary obecności Pyszne.pl w Polsce:

- pozycja rynkowa,

- relacje z partnerami biznesowymi,

- relacje z pracownikami,

- relacje z konsumentami,

- stanowisko/działania firmy związane z wpływem na środowisko naturalne.Kluczowe informacje zawarte w raporcie.


Platforma Pyszne.pl powstała w 2010 i rozwija się niezwykle dynamicznie, w 2017 osiągnęła milion zrealizowanych zamówień miesięcznie, a wg prognoz, do 2027 wartość ta kilkukrotnie wzrośnie. Obecnie wg danych Statista platforma posiada znaczący udział w rynku food delivery w Polsce, a liczba restauracji, z którymi współpracuje sięga ponad 14 tys.


Pyszne.pl jest w stałym kontakcie z przedsiębiorcami prowadzącymi restauracje, doradza im i pomaga rozwiązywać problemy biznesowe. Misją platformy jest traktowanie restauratorów jak partnerów biznesowych i dzielenie się ekspercką wiedzą.


Platforma współpracuje obecnie z grupą ponad 1800 kurierek i kurierów, którym zapewnia odpowiednie wyposażenie i szkolenia.  Pyszne.pl wprowadziło własne zasady współpracy z pracownikami, uwzględniając kwestie prawne, bezpieczeństwa i benefitów pracowniczych. Jako jedna z niewielu platform na rynku jest za wdrożeniem właśnie uchwalanych w UE przepisów dyrektywy o pracy platformowej – gwarantującej bezpieczeństwo kurierom z sektora delivery. 


Platforma stale bada trendy żywieniowe i dostosowuje się na bieżąco do potrzeb konsumentów. W tym, wprowadzając w aplikacji zestaw informacji dotyczących różnych typów diet. Pyszne.pl jest również bazą wiedzy dla całego rynku – firma dzieli się raportami dotyczącymi preferencji konsumentów, ulubionej diety Polaków, trendów czy perspektyw restauratorów związanych z branżą. Jest to ukłon także w kierunku przedsiębiorców, którzy dzięki tej wiedzy mogą dostosowywać swoje menu do klientów oraz podejmować decyzje biznesowe w oparciu o sprawdzone dane.


Firma elektryfikuje własny transport, oferuje pracownikom dodatki za dojazdy transportem publicznym i rowerowym. Dbając o środowisko, do dyspozycji kurierek i kurierów przygotowała kilkaset wysokiej klasy rowerów i skuterów elektrycznych i stale zwiększa ich liczbę. Jednym z najnowszych innowacyjnych rozwiązań, jest testowanie robotów dostawczych, przydatnych zwłaszcza na krótkich dystansach. Pomyślne testy zrealizowano w Warszawie, w kwietniu 2023. Pyszne.pl wdraża również innowacyjne opakowania biodegradowalne oraz te pochodzące z recyclingu.


Platforma wspiera i edukuje konsumentów w dokonywaniu „zielonych” wyborów żywieniowych, między innymi promując posiłki wegańskie, a także wspiera konsumentów swoimi rozwiązaniami w celu przeciwdziałania marnowaniu żywności. W realizacji tych działań pomagają nowe funkcjonalności aplikacji, umożliwiające odpowiednie filtrowanie oferty i zapoznanie się z radami dotyczącymi np. odpowiedniego przechowywania jedzenia.


Firma to część globalnej sieci Justeat Takeaway.com i warto wspomnieć, że płyną z tego wymierne korzyści także dla rynku pracy w Polsce poza zatrudnieniem w samym Pyszne.pl.
Mowa tutaj o przeniesieniu elementów Shared services właśnie do Wrocławia, który nie został wybrany przez przypadek. Stolica Dolnego Śląska to miasto przyciągające wykwalifikowanych pracowników z wielu dziedzin. Zwiększenie potencjału JET odbywa się poprzez udział struktur Pyszne.pl i zatrudnianie dodatkowych pracowników. 


Podsumowanie


Impact Raport Pyszne.pl opisuje wiele aspektów funkcjonowania firmy, ale również przedstawia szeroki kontekst rynkowy, konsumencki, żywieniowy i środowiskowy. Przygotowując raport, autorzy opierali się przede wszystkim na danych i dokumentach własnych Pyszne.pl oraz wybranych danych Kantar Polska, w tym: Finding the future: Food trends oraz Sustainability Sector Index 2022.


Pyszne.pl to lider rynku dostaw, a na liderze spoczywa odpowiedzialność nie tylko za własny rozwój, ale za cały rynek. Z Impact Raportu wyłania się obraz firmy, która czuje tę odpowiedzialność, stara się pozyskiwać jak najwięcej wiedzy od wszystkich interesariuszy i stosować innowacyjne rozwiązania, które pomogą odpowiadać na potrzeby i wyzwania rynku food delivery – komentuje współautorka raportu Dagmara Towarek z Kantar Polska.


Raport można pobrać poniżej:


Kontakt:


Aleksander Rosa Corporate Communication / Public Affairs Manager 

[email protected] 


Kuba Antoszewski, PR Manager Kantar Polska

[email protected]


O firmie Pyszne.pl

Pyszne.pl należy do grupy Just Eat Takeaway.com (LSE: JET, AMS: TKWY) - wiodącego serwisu na światowym rynku zamawiania jedzenia online. Mająca siedzibę w Amsterdamie firma koncentruje się na łączeniu konsumentów i partnerów za pośrednictwem swoich platform. Dzięki współpracy z 692 000 partnerów, Just Eat Takeaway.com oferuje konsumentom szeroki wybór dań i produktów. Just Eat Takeaway.com szybko stał się wiodącym serwisem na rynku dostaw żywności online działającym w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Kanadzie, Australii, Austrii, Belgii, Bułgarii, Danii, Francji, Irlandii, Izraelu, Włoszech, Luksemburgu, Nowej Zelandii, Polsce, Słowacji, Hiszpanii i Szwajcarii.

O firmie Kantar

Kantar to wiodąca na świecie firma specjalizująca się w przetwarzaniu i analizie danych marketingowych. Posiadamy dogłębną, unikatową na rynku, dobrze ugruntowaną wiedzę o tym, jak ludzie myślą, czują i działają – zarówno w skali globalnej, jak i lokalnie na ponad 90 rynkach. Łączymy pogłębioną wiedzę ekspercką naszych pracowników z zasobami danych i benchmarków oraz autorskimi innowacyjnymi narzędziami analitycznymi i technologicznymi. Dzięki temu pomagamy naszym klientom lepiej rozumieć ludzi i osiągać zrównoważony wzrost.O Just Eat Takeaway.com

Pyszne.pl należy do grupy Just Eat Takeaway.com (LSE: JET, AMS: TKWY) - wiodącego serwisu na światowym rynku zamawiania jedzenia online.

Mająca siedzibę w Amsterdamie firma koncentruje się na łączeniu konsumentów i partnerów za pośrednictwem swoich platform. Dzięki współpracy z 692 000 partnerów, Just Eat Takeaway.com oferuje konsumentom szeroki wybór dań i produktów.

Just Eat Takeaway.com szybko stał się wiodącym serwisem na rynku dostaw żywności online działającym w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Kanadzie, Australii, Austrii, Belgii, Bułgarii, Danii, Francji, Irlandii, Izraelu, Włoszech, Luksemburgu, Nowej Zelandii, Polsce, Słowacji, Hiszpanii i Szwajcarii.

Kontakt

Otrzymuj ekskluzywne informacje

Jesteś dziennikarzem? Zapisz się do naszej subskrypcji aby otrzymywać najnowsze informacje.

Zapisz się

Otrzymuj wiadomości o Just Eat Takeaway.comna czytnik RSS

Lub subskrybuj ręcznie przez Atom URL