Bezpieczna dostawa jednośladem - trójmiejska odsłona akcji “Znamy przepisy na Pyszne.pl”

Piesi, a także m.in. dostawcy na rowerach i skuterach, to osoby szczególnie narażone na skutki wypadków drogowych. Dlatego lider rynku dostaw jedzenia w Polsce organizuje kolejne szkolenie w ramach ogólnopolskiej akcji "Znamy przepisy na Pyszne.pl" – tym razem w Trójmieście. 7 listopada kurierzy i kurierki mogą też dowiedzieć się, jak w zakresie bezpieczeństwa działa nowoczesny e-rower, testowany przez firmę w ramach pilotażowego projektu miasta Gdańsk.

Szkolenie to wynik zobowiązania podjętego przez Pyszne.pl, by zwiększać bezpieczeństwo swoich kurierów i kurierek. Liczna grupa dostawców w pomarańczowych barwach należy bowiem do tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego – oznacza to, że jako użytkownicy dróg, nie są chronieni nadwoziem pojazdu, jak ma to miejsce w przypadku kierowców samochodów. Wykonując swoją pracę w zróżnicowanych warunkach pogodowych są szczególnie narażeni na skutki zdarzeń drogowych. Poprowadzone przez eksperta ze Stowarzyszenia Zdrowy Rower szkolenie pozwala kurierom i kurierkom zweryfikować swoją wiedzę i umiejętności zarówno w teorii, jak i w praktyce. Zagadnienia poruszane 7 listopada dotyczą m.in. bezpiecznego poruszania się jednośladem po mieście i prawidłowego wykonywania manewrów, widoczności na drodze, czy najważniejszych z punktu widzenia dostawców przepisów ruchu drogowego.

Szkolenie w gdańskim HUB-ie Pyszne.pl to także możliwość sprawdzenia prototypowego roweru elektrycznego Hopper, który firma testuje w ramach programu NEDAM na zaproszenie miasta Gdańsk. 

- Inwestycje w rozwój mikromobilności oraz niezbędną infrastrukturę mają na celu m.in. zachęcanie mieszkańców do korzystania z bardziej zrównoważonych środków transportu, a także poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. W Trójmieście rośnie ruch rowerów i skuterów, dlatego warto troszczyć się o edukację w tym zakresie. Szkolenia takie jak to, które zorganizowano w ramach akcji „Znamy przepisy na Pyszne.pl”, to kolejny krok w kierunku bezpieczeństwa na drogach naszej aglomeracji – mówi Inspektor Anna Klinkosz z Wydziału Gospodarki Komunalnej miasta Gdańsk. 

Dzięki inteligentnej koncepcji nadwozia trójkołowy pojazd chroni pasażerów i przechodniów – w razie zderzenia konstrukcja pochłania część energii. Zarówno zabudowa, jak i ogrzewana przednia szyba, chronią kierowcę podczas jazdy w utrudnionych warunkach atmosferycznych. W porównaniu do standardowego jednośladu, ten elektryczny prototyp posiada bardziej zaawansowany układ hamulcowy. Zapewnia również większe bezpieczeństwo jazdy dzięki lepszej widoczności dla innych uczestników ruchu, a także w przypadku jazdy po śliskiej nawierzchni.

- Każdy uczestnik ruchu jest zobowiązany do przestrzegania przepisów, niestety ich znajomość jest weryfikowana jedynie wśród kierowców samochodów czy motocykli i tylko na egzaminie. Z punktu widzenia osoby, która porusza się rowerem, hulajnogą elektryczną bądź innym dowolnym jednośladem, nie tylko znajomość przepisów jest istotna dla bezpieczeństwa. Liczy się też właściwa obserwacja drogi i jej otoczenia. Brak koncentracji, słuchawki na uszach lub kaptur na głowie ograniczający pole widzenia mogą przyczynić się do wypadku – tłumaczy Piotr Łuczyński ze Stowarzyszenia Zdrowy Rower, który prowadzi szkolenia w ramach akcji „Znamy przepisy na Pyszne.pl”. – Dlatego sprawdzamy znajomość przepisów, ale też uczymy technik bezpiecznej jazdy – m.in. jak poruszać się w trudnych warunkach atmosferycznych oraz w pobliżu pieszych i innych uczestników ruchu drogowego, aby uniknąć kolizji.

Pyszne.pl zapowiada kontynuację działań mających na celu zwiększanie świadomości uczestników ruchu drogowego w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach i ścieżkach rowerowych. Firma będzie także dalej inwestować w niskoemisyjne środki transportu i dostawy jedzenia.

- Bezpieczeństwo kurierów jest dla nas priorytetem, dlatego m.in. zobowiązujemy ich do noszenia kasków ochronnych, a w przypadku dostawców na skuterach wymagamy prawa jazdy kategorii B. Dbamy też o odpowiednie wyposażenie jednośladów, np. obecnie prowadzimy wymianę opon rowerowych w naszej flocie Cycle na modele CST Tourance, które są dostosowane do trudnych warunków i mokrej nawierzchni – mówi Robert Schmidt, Country Manager Logistics Poland, Pyszne.pl, Scoober. – Akcja „Znamy przepisy na Pyszne.pl” to kolejny krok, ma na celu zwiększenie świadomości i umiejętności kurierek oraz kurierów w zakresie bezpiecznej jazdy. Pierwsze szkolenie we Wrocławiu spotkało się z pozytywnym odbiorem, dlatego postanowiliśmy rozszerzyć formułę m.in. o zajęcia praktyczne i kolejną edycję przeprowadzić w Gdańsku, gdzie 30% naszych dostaw realizowanych jest na terenie metropolii na skuterach elektrycznych – dodaje Robert Schmidt.


O Just Eat Takeaway.com

Pyszne.pl należy do grupy Just Eat Takeaway.com (LSE: JET, AMS: TKWY) - wiodącego serwisu na światowym rynku zamawiania jedzenia online.

Mająca siedzibę w Amsterdamie firma koncentruje się na łączeniu konsumentów i partnerów za pośrednictwem swoich platform. Dzięki współpracy z 692 000 partnerów, Just Eat Takeaway.com oferuje konsumentom szeroki wybór dań i produktów.

Just Eat Takeaway.com szybko stał się wiodącym serwisem na rynku dostaw żywności online działającym w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Kanadzie, Australii, Austrii, Belgii, Bułgarii, Danii, Francji, Irlandii, Izraelu, Włoszech, Luksemburgu, Nowej Zelandii, Polsce, Słowacji, Hiszpanii i Szwajcarii.

Kontakt

Otrzymuj ekskluzywne informacje

Jesteś dziennikarzem? Zapisz się do naszej subskrypcji aby otrzymywać najnowsze informacje.

Zapisz się

Otrzymuj wiadomości o Just Eat Takeaway.comna czytnik RSS

Lub subskrybuj ręcznie przez Atom URL