Pyszne.pl przetestuje innowacyjny rower w Gdańsku

Pyszne.pl – lider branży food delivery został zaproszony przez miasto Gdańsk do testów innowacyjnego roweru elektrycznego – Hooper. Jest to część programu NEDAM (New E-bikes Design for employees Active Mobility – innowacyjny model rowerów elektrycznych dla wspierania mobilnej aktywności pracowników) polegającego na wykorzystywaniu tych zeroemisyjnych pojazdów. Dzięki współpracy między władzami miasta a Pyszne.pl kurierzy, korzystający na codzień m.in. z e-skuterów, będą mieli możliwość sprawdzenia pojazdu w realizacji dostaw. Co istotne, rower ma możliwość zabrania na pokład większej liczby zamówień niż kurier w torbie, co może znacząco rozwinąć dostawy świadczone przez platformę.

– Ruszył projekt, którego celem jest promowanie mobilności aktywnej pracowników oraz zmniejszenie liczby samochodów na ulicach miasta – podkreśla Piotr Kryszewski, zastępca prezydenta ds. usług komunalnych. – Gdańsk, jako partner projektu europejskiego NEDAM – współfinansowanego ze środków EIT Urban Mobility – przekazał do bezpłatnego testowania bezpłatnie firmie Pyszne.pl, wyjątkowy rower elektryczny Hopper.
– Testy potrwają do połowy listopada 2023 roku. Mają one na celu zbadanie skuteczności i przydatności tych rowerów do codziennych aktywnych podróży pracowników oraz zachęcenie do korzystania z bardziej zrównoważonych środków transportu. Projektowi NEDAM towarzyszy współpraca z partnerami, takimi jak Politechnika Eindhoven, Miasto Augsburg, Hopper Mobility, czy Carnet Barcelona. Warto dodać, że będziemy testowali ten wyjątkowy rower jako jedyne miasto w Polsce – zaznacza Kryszewski. 


Rower elektryczny Hopper to innowacyjne rozwiązanie, które, mimo swojego kompaktowego rozmiaru, oferuje wygodę i komfort jazdy w miejskich warunkach. Rower ten wyposażony jest w pomocniczy napęd elektryczny i zaskakuje futurystycznym wyglądem. Dodatkowo, rowery są wyposażone w system GPS, co umożliwia ich łatwą lokalizację za pomocą aplikacji. Jednym z atutów rowerów Hopper jest to, że ich akumulatory nie zawierają kobaltu. To sprawia, że są to baterie bardziej ekologiczne i mogą być ładowane z gniazdka domowego. 


– W Pyszne.pl wspieramy innowacyjne rozwiązania w zakresie zrównoważonego transportu. Tym bardziej cieszy nas, że miasto Gdańsk zaprosiło nas do tego wyjątkowego projektu – mówi Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Pyszne.pl – Nasza logistyka zmierza ku niskiej emisyjności, testowaliśmy już robota dowożącego jedzenie, na horyzoncie mamy wykorzystanie dronów w dostarczaniu zamówień. Warto dodać, że rynek dostaw dynamicznie rośnie – już nie tylko jedzenie z naszej ulubionej restauracji, ale zakupy spożywcze czy drobna elektronika będą wkrótce przewożone przez kurierów. Tego typu rower jest idealnym rozwiązaniem zwiększającym nasze możliwości przewozowe oraz bezpieczeństwo i komfort ich pracy – dodaje Krupicz. 


Hooper jest idealnym rozwiązaniem na pracę w drobnej miejskiej logistyce, jaką świadczy właśnie Pyszne.pl. Rowery są w pełni zabudowane, co ma znaczący wpływ na komfort kurierki czy kuriera i sprawia, że są w pełni użyteczne również w czasie deszczowej pogody. Pojazd jest wyposażony w kierunkowskazy, ogrzewaną przednią szybę i wycieraczkę. Jego bagażnik ma pojemność aż 200 litrów, co oznacza spore możliwości przewozowe. Ich standardowy zasięg to 60 km. Pojazd jest homologowany na ścieżki rowerowe i może się poruszać z prędkością do 25 km/h.O Just Eat Takeaway.com

Pyszne.pl należy do grupy Just Eat Takeaway.com (LSE: JET, AMS: TKWY) - wiodącego serwisu na światowym rynku zamawiania jedzenia online.

Mająca siedzibę w Amsterdamie firma koncentruje się na łączeniu konsumentów i partnerów za pośrednictwem swoich platform. Dzięki współpracy z 692 000 partnerów, Just Eat Takeaway.com oferuje konsumentom szeroki wybór dań i produktów.

Just Eat Takeaway.com szybko stał się wiodącym serwisem na rynku dostaw żywności online działającym w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Kanadzie, Australii, Austrii, Belgii, Bułgarii, Danii, Francji, Irlandii, Izraelu, Włoszech, Luksemburgu, Nowej Zelandii, Polsce, Słowacji, Hiszpanii i Szwajcarii.

Kontakt

Otrzymuj ekskluzywne informacje

Jesteś dziennikarzem? Zapisz się do naszej subskrypcji aby otrzymywać najnowsze informacje.

Zapisz się

Otrzymuj wiadomości o Just Eat Takeaway.comna czytnik RSS

Lub subskrybuj ręcznie przez Atom URL